WP62-61003 - Vibration Kit
WP62-61003 — Vibration Kit
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | WP62-61003 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Vibration Kit |
| Shipping Weight | .16 lbs |
| UPC Code | 751354038637 |
| Part Dimensions | Pad Length: 2 1/4" Pad Width: 1 3/8" Pad Height: 1/4" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Includes Kit Components | (4) Pads (4) Blind Rivets |
| Misc. Specs | Rivet: 3/16" Diameter x 1/2" Rivet is Stainless Steel |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Mack | 4866KL3003 | 8182 cab tilt, MR688S, MR688P |
| Mack | 4866-KL3003 | 8182 cab tilt, MR688S, MR688P |
| Mack | 44-74 | 8182 cab tilt, MR688S, MR688P |
| Mack | 9343-6223 | 8182 cab tilt, MR688S, MR688P |