TR96-41268 - Torque Rod 22 5/8" c-c
TR96-41268 — Torque Rod 22 5/8" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR96-41268 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 22 5/8" c-c |
| Shipping Weight | 16.95 lbs |
| UPC Code | 751354036206 |
| Part Dimensions | 22 5/8" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | VS02000 VS02000 |
| Misc. Specs | 3 15/16" C-C: 5/8" Bolt Holes Rod is Off-Set |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dayton Parts | 345-862 | |
| Gaff | GAFF31095 | Exact Cross |
| Volvo | 8074268 | Exact Cross Offset Rod Eyes |