TR83000 - Two-Piece Torque Rod, Female End
TR83000 — Two-Piece Torque Rod, Female End
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR83000 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Two-Piece Torque Rod, Female End |
| Shipping Weight | 9.38 lbs |
| UPC Code | 751354036084 |
| Part Dimensions | 10.200" 5.850" 3.550" |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38875 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 7/8' Bolt Holes Only for lengths up to 27" |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Flagg | MR766 | |
| Hendrickson | 56766 |