TR62-41832 - Torque Rod, Small Eye 21" c-c
TR62-41832 — Torque Rod, Small Eye 21" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR62-41832 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod, Small Eye 21" c-c |
| Shipping Weight | 15.63 lbs |
| UPC Code | 751354039511 |
| Part Dimensions | 21" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS00-22003 TS00-22003 |
| Misc. Specs | 5/8" Bolts-Slotted; 4 3/8" C-C |
| Warranty | U.S./Canada 2-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TMR570E | Polyurethane Bushing |
| Automann | TMR541 | |
| Automann | TMR570R | Rebushable; Rubber Bushing |
| Clevite | 939062 | |
| Dayton Parts | 345-892 | |
| Mack | 17QF460P210 | Exact Cross |
| Mack | 17QF473M2 | Exact Cross |
| Mack | 25170832 | Exact Cross |
| Mack | 24063634 |