TR62-41260 - Torque Rod 26" c-c
TR62-41260 — Torque Rod 26" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR62-41260 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 26" c-c |
| Shipping Weight | 21.18 lbs |
| UPC Code | 751354035742 |
| Part Dimensions | 26" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TS38000 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8' Bolt Holes |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TMR654 | |
| Automann | TMR577 | |
| Automann | TMRN960 | Small Eye |
| Automann | TMR577 | |
| Automann | TMR654 | |
| Clevite | 942478 | |
| Clevite | 944500 | |
| Clevite | 942171 | |
| Clevite | 944130 | |
| Clevite | 925260 | |
| Freightliner | 681-326-1216 | |
| Hendrickson | 58757-660 | Cast Rod |
| Hendrickson | 62001-660 | Small Eye Hendrickson Ultimaxx |
| Hendrickson | 32271-032 | |
| Hendrickson | 32271-32 | |
| Mack | 17QF457P260 | |
| Mack | 25100535 | |
| Mack | 17QF460P260 | |
| Mack | 25164959 | |
| PACCAR | C65-6019-000010660 | |
| PAI | FTR-4537-260 |