TR62-41218 - Torque Rod, Small Eye 21 3/4" c-c
TR62-41218 — Torque Rod, Small Eye 21 3/4" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR62-41218 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod, Small Eye 21 3/4" c-c |
| Shipping Weight | 15 lbs |
| UPC Code | 751354039610 |
| Part Dimensions | 21 13/16" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS00-22500 TS00-22500 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8" Bolt Holes |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 2-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Mack | 17QF460P218 | Small Eye |
| Mack | 25164942 | |
| Volvo | 25164942 |