TR62-41215 - Torque Rod 21 1/2" c-c
TR62-41215 — Torque Rod 21 1/2" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR62-41215 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 21 1/2" c-c |
| Shipping Weight | 19.765 lbs |
| UPC Code | 751354035643 |
| Part Dimensions | 21 1/2" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TS38000 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8" Bolt Holes |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TMR571 | Premium |
| Automann | TMR571E | Premium HD |
| Automann | TMR571R | Standard |
| Gaff | GAFF12073 | Exact Cross |
| Mack | 25174658 | |
| Mack | 17QF460P215 | |
| Mack | 25176565 | Exact Cross Ball And Socket Style |
| Mack | 17QF457P215 | |
| Mack | 25176565 | |
| Mack | 24198702 | |
| Newstar | S-13291 | |
| PAI | FTR-4537-215 |