TR62-41203 - Torque Rod 20 1/4" c-c
TR62-41203 — Torque Rod 20 1/4" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR62-41203 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 20 1/4" c-c |
| Shipping Weight | 20.2 lbs |
| UPC Code | 751354035629 |
| Part Dimensions | 20 1/4" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TM38000 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8' Bolt Holes 7" Taper including Bushing |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TMR565 | |
| Automann | TMR521 | |
| Clevite | 921461 | |
| Dayton Parts | 345-227 | |
| Mack | 17QF464P203 | |
| Mack | 17QF463P203 | Exact Cross |
| Mack | 17QF442P203 | |
| Mack | 25152775 | |
| PAI | FTR-4628A-203 | |
| PAI | FTR-4628-203 | |
| TRW | 1RY337P1 |