TR59-41280 - Torque Rod 29 1/4" c-c
TR59-41280 — Torque Rod 29 1/4" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR59-41280 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 29 1/4" c-c |
| Shipping Weight | 18 lbs |
| UPC Code | 751354038248 |
| Part Dimensions | 29 1/4" c-c |
| Qty Per Vehicle | 1 |
| Contains Bushings | TS38000 TS38000 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8' Bolt Holes |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Clevite | 942178 | |
| Clevite | 944200 | |
| Clevite | 942480 | |
| Clevite | 944610 | |
| Clevite | 945280 | |
| International | 1661936C92 | |
| Kenworth | 945280 |