TR59-41023 - Torque Rod; Small Eye 25 1/16" c-c
TR59-41023 — Torque Rod; Small Eye 25 1/16" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR59-41023 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod; Small Eye 25 1/16" c-c |
| Shipping Weight | 14.5 lbs |
| UPC Code | 751354039771 |
| Part Dimensions | 25 1/16" c-c |
| Inside Diameter | 4 3/8" C-C; 5/8' Bolt Holes |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Contains Bushings | TS00-22500 TH00-22500 |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 2-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Clevite | TR010040060 | |
| PACCAR | C65-6011-004 | AG380/Flexair |
| PACCAR | C65-6023-004 | AG380/Flexair |
| TRP Parts | TQRAC1-637 |