TR50-75535 - Torque Rod 21" c-c
TR50-75535 — Torque Rod 21" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR50-75535 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 21" c-c |
| Shipping Weight | 25 lbs |
| UPC Code | 751354035377 |
| Part Dimensions | 21" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38750 TT38000 |
| Includes Kit Components | (1) Torque Rod (1) Nut |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 3/4" Bolt Holes 8" Taper including Bushing Includes new nut for tapered pin |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | HDR 62650 535 | |
| Hendrickson | 62650-535 | |
| International | HUD62650535 | |
| International | ZJF62650535 | |
| International | HD62650535 | |
| International | ZAK62650535 | |
| Mack | 4000-62650535 | |
| Sterling Truck | HDR 62650 535 | |
| Volvo | HDR626535 |