TR50-42520 - Torque Rod 20 1/2" c-c
TR50-42520 — Torque Rod 20 1/2" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR50-42520 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 20 1/2" c-c |
| Shipping Weight | 22 lbs |
| UPC Code | 751354034882 |
| Part Dimensions | 20 1/2" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TS38000 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8' Bolt Holes |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | HDR 62001 520 | |
| Hendrickson | 62001-520 | |
| Hendrickson | 62000-520 | |
| Hendrickson | 32271-90 | |
| International | ZAK62000520 | |
| International | HUD62000520 | |
| International | HD62001520 | |
| International | HUD62001520 | |
| International | ZAK62001520 | |
| International | ZJF62001520 | |
| International | HD62000520 | |
| International | ZJF62000520 | |
| Mack | 17QF460P205 | |
| Mack | 4000-62000520 | |
| Mack | 25164936 | |
| Mack | 4000-62001520 | |
| Sterling Truck | HDR 62001 520 | |
| Volvo | HDR62001520 | |
| Volvo | HDR62000520 |