TR50-42425 - Torque Rod 16 9/16" c-c
TR50-42425 — Torque Rod 16 9/16" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR50-42425 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 16 9/16" c-c |
| Shipping Weight | 22 lbs |
| UPC Code | 751354034776 |
| Part Dimensions | 16 9/16" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TS38000 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | HDR 62001 420 | |
| Hendrickson | 62001-420 | |
| Hendrickson | 62000-420 | |
| International | HUD62001420 | |
| International | ZJF62001420 | |
| International | HD62001420 | |
| International | ZAK62001420 | |
| Mack | 4000-62001420 | |
| Volvo | HDR62001420 |