TN99-31490 - Trunnion Bushing
TN99-31490 — Trunnion Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TN99-31490 |
| Category | Suspension |
| Description | Trunnion Bushing |
| Shipping Weight | 1.875 lbs |
| UPC Code | 751354038361 |
| Part Dimensions | 5.7" 5.400" 5.700" |
| Inside Diameter | 3 1/2" |
| Outside Diameter — Reference | 4 1/2" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Cozad Trailer | 30490 |