SU96-29891 - Spring Roller Assembly
SU96-29891 — Spring Roller Assembly
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | SU96-29891 |
| Category | Suspension |
| Description | Spring Roller Assembly |
| Shipping Weight | 1.2 lbs |
| UPC Code | 751354043181 |
| Part Dimensions | Length=2.64" |
| Inside Diameter | .83" |
| Outside Diameter — Reference | 2.28" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Includes Kit Components | (1) SU96-29890 (1) Pin (1) Cotter Pin |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | MVV9690 | |
| Mack | 10QK289M | |
| Volvo | 8079890 |