SP46-11473 - Spring Eye Bushing
SP46-11473 — Spring Eye Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | SP46-11473 |
| Category | Suspension |
| Description | Spring Eye Bushing |
| Shipping Weight | 1.305 lbs |
| UPC Code | 751354032796 |
| Part Dimensions | Length=3 9/16" |
| Inside Diameter | 3/4" |
| Outside Diameter — Reference | 1 3/4" |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Includes Kit Components | (1) Spring Eye Bushing (2) Polyurethane Washers SP11473-03 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | MR780 | |
| Dayton Parts | RB-267 | |
| Flagg | RB267 | |
| Freightliner | 16-16437-000 | M2 Business Class (3"eye/slipper springs) |
| Sterling Truck | 16-16437-000 | Acterra (3" eye/slipper springs) |