RM46-63471 - Radiator Isolator
RM46-63471 — Radiator Isolator
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | RM46-63471 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Radiator Isolator |
| Shipping Weight | 1.6 lbs |
| UPC Code | 751354031478 |
| Part Dimensions | Length=3 3/4" Width=3 5/8" |
| Qty Per Vehicle | 1 |
| Misc. Specs | Thickness: 1 3/16"; Bolts: 1/2" |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | M203055 | |
| Automann | M203055UB | |
| Freightliner | BCD 28721-1 | FL70, FL80 Series Trucks |
| Freightliner | BCD 28847-1 | FL70, FL80 Series Trucks |
| Freightliner | BCD 28721 1 | |
| Gaff | GAFF11129 | Exact Cross |
| Sterling Truck | BCD 28847 1 |
