PL1121 - Walking Beam Bushing
PL1121 — Walking Beam Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1121 |
| Category | Trailer |
| Description | Walking Beam Bushing |
| Shipping Weight | 2.63 lbs |
| UPC Code | 751354030631 |
| Part Dimensions | Length=7 9/16" |
| Inside Diameter | 3 1/2" |
| Outside Diameter — Reference | 4 1/2" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dayton Parts | 320-162U | |
| Euclid | E-7498 | |
| Meritor | R307498 | |
| Peerless | 36-22 | Trailer Walking Beam |