PL1114 - Insulator (set of 8)
PL1114 — Insulator (set of 8)
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1114 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Insulator (set of 8) |
| Shipping Weight | .365 lbs |
| UPC Code | 751354030563 |
| Part Dimensions | Height=3/4" |
| Inside Diameter | 1/2" |
| Outside Diameter — Large | 1 9/16" |
| Outside Diameter — Small | 7/8" |
| Qty Per Vehicle | 1 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dayton Parts | 329-119U | |
| Dyco | D044 | |
| Dyco | D44 | |
| Euclid | E-7644 | |
| Gaff | GAFF18063 | Exact Cross |
| International | 270203C1 | |
| Meritor | R307644 |