PL1101 - Trunnion Bushing
PL1101 — Trunnion Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1101 |
| Category | Trailer |
| Description | Trunnion Bushing |
| Shipping Weight | 2.86 lbs |
| UPC Code | 751354030426 |
| Part Dimensions | 7 13/16" |
| Inside Diameter | 4" |
| Outside Diameter — Reference | 4 15/16" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dayton Parts | 325-184 | |
| Dayton Parts | 325-184U | |
| Dyco | D169 | |
| Dyco | D-169 | |
| Euclid | E-7434 | |
| Meritor | R307434 | |
| Peerless | 36-10 | Trailer Walking Beam; Logger Single Point Trailer |