PL1094 - Trunnion Bushing
PL1094 — Trunnion Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1094 |
| Category | Suspension |
| Description | Trunnion Bushing |
| Shipping Weight | 2.11 lbs |
| UPC Code | 751354030358 |
| Part Dimensions | 5 3/4" |
| Inside Diameter | 4" |
| Outside Diameter — Reference | 5" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TRB8014 | |
| Dayton Parts | 325-135U | |
| Dayton Parts | 325-135 | |
| Dyco | D236 | |
| Euclid | E-1333 | |
| Euclid | E-8672 | |
| Flagg | N214 | |
| Meritor | R308672 | |
| Meritor | R301333 | |
| Neway | 910 08 014 | RTS-536-1/2/3/4; RTS-544-1/2/3/4 |
| Neway | 91008014 | RTS-536-1/2/3/4; RTS-544-1/2/3/4 |
