PL1069 - Hood Roller
PL1069 — Hood Roller
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1069 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Hood Roller |
| Shipping Weight | .265 lbs |
| UPC Code | 751354030099 |
| Part Dimensions | Width=1 1/2" |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Outside Diameter — Reference | 2" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | M17478UB | |
| Dayton Parts | 329-127U | |
| Dyco | D003 | |
| Dyco | D3 | |
| Euclid | E-7505 | |
| Meritor | R307505 | |
| Peterbilt | 13-03439 |