PL1065 - Radiator Mount
PL1065 — Radiator Mount
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1065 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Radiator Mount |
| Shipping Weight | .07 lbs |
| UPC Code | 751354030051 |
| Part Dimensions | 15/16" |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Outside Diameter — Large | 1 5/8" |
| Outside Diameter — Small | 3/4" |
| Qty Per Vehicle | 4 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dayton Parts | 329-120U | Exact Cross |
| Dyco | D034 | |
| Dyco | DT1427 | |
| Dyco | D34 | |
| Euclid | E-7640 | |
| Gaff | GAFF11549 | Exact Cross |
| Kenworth | K264-84 | |
| Meritor | R307640 | |
| Newstar | S-23477 |