PL1016 - Cab Mount (Rear)
PL1016 — Cab Mount (Rear)
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1016 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Cab Mount (Rear) |
| Shipping Weight | .47 lbs |
| UPC Code | 751354029536 |
| Part Dimensions | Length=1 15/16" |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Outside Diameter — Large | 3" |
| Outside Diameter — Small | 1 13/16" |
| Qty Per Vehicle | 4 |
| Misc. Specs | Sleeve Length=1 5/8" |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | M17414UB | |
| Automann | M17414 | |
| Automann | M59131 | Rubber Bushing |
| Dayton Parts | 329-135U | |
| Dayton Parts | 329-137U | |
| Dyco | D30 | |
| Dyco | D030 | |
| Dyco | DT1422-1 | |
| Euclid | E-7473 | |
| Gaff | GAFF11533 | Exact Cross |
| Kenworth | M602-70NR | |
| Kenworth | K066-336 | |
| Kenworth | R13-1011 | |
| Meritor | R307473 | |
| Severson | A80BL2212 | |
| Severson | 2212 | |
| Western Star | 04-9009990 | |
| Western Star | 12005-3414 |