PL1015-HT - Radiator/Engine Mount (High Temp)
PL1015-HT — Radiator/Engine Mount (High Temp)
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PL1015-HT |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Radiator/Engine Mount (High Temp) |
| Shipping Weight | .32 lbs |
| UPC Code | 751354029529 |
| Part Dimensions | 1.18" |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Outside Diameter — Large | 3" |
| Outside Diameter — Small | 1 13/16" |
| Qty Per Vehicle | 8 |
| Misc. Specs | High Temperature |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| ATROX | PL1015 | Exact Cross |
| Automann | M17412UB | |
| Automann | M17412 | |
| Dayton Parts | 329-136U | Exact Cross |
| Dyco | D-6 | |
| Dyco | D6 | |
| Dyco | D006 | |
| Dyco | DT1423 | |
| Energy Suspension | 304014 | |
| Energy Suspension | 30.4014 | |
| Euclid | E-7472 | |
| Freightliner | J7165-1 | Radiator Mount |
| Freightliner | J7165 1 | |
| Gaff | GAFF11520 | Exact Cross |
| Kenworth | M601 | Radiator Mount - KW T660/680 |
| Kenworth | 07-03286RUB | Rubber |
| Kenworth | K066-228 | Radiator Mount |
| Kenworth | M601-70NR | Radiator Mount - KW T660/680 |
| Meritor | R307472 | |
| Newstar | S-20724 | |
| Peterbilt | 07-03286 | Radiator Mount - Pete 330, 357, 359, 362, 365, 367, 377, 378, 379, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 567, 579, 587 |
| Severson | A80BL2213 | |
| Severson | 2213 | |
| TRP Parts | M174120 | |
| Volvo | 04-9009996 | |
| Western Star | 04-9009996 | Lower Engine Mount |
