PB99-36537 - Pivot Bushing, Wide
PB99-36537 — Pivot Bushing, Wide
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PB99-36537 |
| Category | Trailer |
| Description | Pivot Bushing, Wide |
| Shipping Weight | 9.43 lbs |
| UPC Code | 751354039108 |
| Part Dimensions | 5 3/4" |
| Inside Diameter | 7/8" |
| Outside Diameter — Reference | 5 15/16" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Misc. Specs | Available in kit: PB99-36205 |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TRB5927 | |
| Automann | TRK5927 | |
| Dyco | DT1695 | |
| Gaff | GAFF13599 | |
| Meritor | 21227380 | RFS25T |
| Meritor | A-1225-C-1537 | RFS25T |
| Meritor | 21230539 | RFS25T |
| Meritor | A1225C1537 | RFS25T |
