PB57-21139 - Pivot Bushing
PB57-21139 — Pivot Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PB57-21139 |
| Category | Suspension |
| Description | Pivot Bushing |
| Shipping Weight | 3.7 lbs |
| UPC Code | 751354029154 |
| Part Dimensions | Length=5 1/4" |
| Inside Diameter | 1 1/8" |
| Outside Diameter — Reference | 3 1/2" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Misc. Specs | For kit see PB57-36200 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Aurora Trailer | NEW900-08-139 | |
| Automann | TRB5713 | |
| Dayton Parts | 321-229U | Exact Cross Polyurethane |
| Dayton Parts | 321-229 | |
| Dyco | D441 | |
| Dyco | DT1502 | |
| Euclid | E-4382A | |
| Euclid | E8683 | |
| Flagg | N120 | |
| Flagg | N120UB | |
| Freightliner | NEW 90008139 | |
| Freightliner | WCM 10050 | |
| Fruehauf | MNW900081395 | |
| Gaff | GAFF14513 | Exact Cross |
| Holland | 90008139 | |
| International | WC10050 | |
| International | 2507714C1 | |
| Mack | WCM10050 | |
| Mack | 5462-10050 | |
| Meritor | R304382A | |
| Meritor | E4382A | |
| Neway | 900 08 139 | AR41/45/70/75/80/85/90/92/93/95; ARU92/93; ART500/505/551/555 |
| Sterling Truck | NEW 90008139 | |
| Sterling Truck | WCM 10050 | |
| Stoughton | NW900-08-139 |


