MM46-62948-HT - Engine Mount, Lower
MM46-62948-HT — Engine Mount, Lower
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | MM46-62948-HT |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Engine Mount, Lower |
| Shipping Weight | .425 lbs |
| UPC Code | 751354043488 |
| Inside Diameter | 1.0" |
| Outside Diameter — Large | 3.25" |
| Outside Diameter — Small | 2.25" |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | M17351 | |
| Freightliner | A681 240 0118 | |
| Freightliner | LORJ179481 | |
| Lord | J179481 |