MA37200-SD - Load Pad, Lower, Severe Duty
MA37200-SD — Load Pad, Lower, Severe Duty
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | MA37200-SD |
| Category | Suspension |
| Description | Load Pad, Lower, Severe Duty |
| Shipping Weight | 13.51 lbs |
| UPC Code | 751354041170 |
| Part Dimensions | Plate Length=6.4" Plate Width=6.4" Height without button=4.1" |
| Qty Per Vehicle | 4 |
| Misc. Specs | Pin OD: 2" |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | ABP6 | Near Cross |
| Automann | ABP6UB | Exact Cross |
| BATCO | 31656 | |
| BATCO | 35309 | |
| BATCO | 36404 | |
| Dayton Parts | 325-114 | |
| Dayton Parts | 325-124 | |
| Dyco | D284 | |
| Euclid | E-3680 | |
| Flagg | MP6 | |
| Flagg | MP8 | |
| Gaff | GAFF12009 | Exact Cross |
| Mack | 10QK372 | SS 55/65; SW Series |
| Mack | 10QK389 | SS 55/65; SW Series |
| Mack | 25124724 | SS 55/65; SW Series |
| Meritor | R303680 | |
| PAI | FSI-4735 |
