MA37000-SD - Load Pad, Upper, Severe Duty
MA37000-SD — Load Pad, Upper, Severe Duty
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | MA37000-SD |
| Category | Suspension |
| Description | Load Pad, Upper, Severe Duty |
| Shipping Weight | 6.5 lbs |
| UPC Code | 751354041163 |
| Part Dimensions | Plate Length=6" Plate Width=4 1/2" Height without button=3" |
| Qty Per Vehicle | 4 |
| Misc. Specs | Pin OD: 1 3/4" |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | ABP4 | Near Cross |
| Automann | ABP4UB | |
| BATCO | 24716 | |
| BATCO | 34943 | |
| Dayton Parts | 325-113 | |
| Dayton Parts | 325-113U | |
| Dyco | D288 | |
| Euclid | E-2919 | |
| Euclid | E-8667 | |
| Flagg | MP4 | |
| Gaff | GAFF12010 | Exact Cross |
| Mack | 10QK370 | SS 34/44/50; SW Series; SWS573 |
| Mack | 25115012 | SS 34/44/50; SW Series; SWS573 |
| Meritor | R302919 | |
| Meritor | R308667 | |
| PAI | FSI-4910 | |
| Severson | A80BL8667 |



