HM62-64M31 - Pin Hood Guide
HM62-64M31 — Pin Hood Guide
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | HM62-64M31 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Pin Hood Guide |
| Shipping Weight | .705 lbs |
| UPC Code | 751354027600 |
| Part Dimensions | Length=4 1/16" |
| Outside Diameter — Large | 3 5/16" |
| Outside Diameter — Small | 1 1/2" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Misc. Specs | Thread Size: 3/8"-24 UNF x 1 1/8" |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dyco | D26M | MACK ONLY, WILL NOT FIT KENWORTH |
| Dyco | D026M | MACK ONLY, WILL NOT FIT KENWORTH |
| Dyco | DT26M | MACK ONLY, WILL NOT FIT KENWORTH |
| Mack | 25QM31 | |
| PAI | FGP-5163-BLU | |
| PAI | FGP-5136 | |
| Severson | A80BL2204 | |
| TRP Parts | M175270 | Exact Cross |