HM55-64225 - Hood Mount Insulator
HM55-64225 — Hood Mount Insulator
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | HM55-64225 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Hood Mount Insulator |
| Shipping Weight | .25 lbs |
| UPC Code | 751354039580 |
| Part Dimensions | Length=2" Width=1 5/8" Height=2" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Misc. Specs | Bolt Size: 3/8" |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Gaff | GAFF34589 | Exact Cross |
| International | 3887225C1 | Prostar 2002-2015 |
| International | 3839700C1 | Prostar 2002-2015 |
| International | 3839701C1 | Prostar 2002-2015 |