HL75-64372 - Hood Latch Assembly
HL75-64372 — Hood Latch Assembly
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | HL75-64372 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Hood Latch Assembly |
| Shipping Weight | .3 lbs |
| UPC Code | 751354039559 |
| Part Dimensions | OAL=8 1/16" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Misc. Specs | 4 15/16" C-C Pivot to Pivot |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Peterbilt | 37-99-372 | KW T300, Pete 325, 335, 337, 340, 348, 384, 386, 567, (2014 & newer) 579 |