EB27500 - End Bushing
EB27500 — End Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | EB27500 |
| Category | Suspension |
| Description | End Bushing |
| Shipping Weight | 2.335 lbs |
| UPC Code | 751354026931 |
| Part Dimensions | Length=3 1/8" |
| Inside Diameter | 7/8" |
| Outside Diameter — Reference | 2 3/8" |
| Qty Per Vehicle | 4 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TRB5911UB | |
| Automann | TRB5911 | |
| BATCO | 44092 | |
| Dayton Parts | 323-167U | |
| Dayton Parts | 323-167 | |
| Dayton Parts | 321-246 (HD) | |
| Dyco | DT1622 | |
| Dyco | D426 | |
| Euclid | E-9566 | |
| Euclid | E-5270 | |
| Flagg | C886 | |
| Ford | E4HZ5873A | Hendrickson E4 Series |
| Hendrickson | 48401 | E4 Series |
| Hendrickson | 47421 | E4 Series |
| Hendrickson | 48929 | E4 Series |
| Meritor | R309566 | |
| Meritor | R305270 |
