CM96-61666 - Cab Mount Bushing
CM96-61666 — Cab Mount Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | CM96-61666 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Cab Mount Bushing |
| Shipping Weight | 2.1 lbs |
| UPC Code | 751354043266 |
| Part Dimensions | Length=4.33" |
| Inside Diameter | .66" |
| Outside Diameter — Reference | 2.7" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dorman | 924-5505 | |
| Lord | TF10162 | |
| Volvo | 20900848 | |
| Volvo | 8074666 |