CM46-61769 - Cab Mount Bushing
CM46-61769 — Cab Mount Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | CM46-61769 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Cab Mount Bushing |
| Shipping Weight | 1.59 lbs |
| UPC Code | 751354026740 |
| Part Dimensions | Length=3 1/8" |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Outside Diameter — Reference | 3 5/8" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dyco | DT1108 | |
| Freightliner | 18-42727-000 | Century 112 & 120; Columbia 120 |
| Freightliner | 18-34678-000 | Century 112 & 120; Columbia 120 |
| Freightliner | 18-41005-000 | Century 112 & 120; Columbia 120 |
| Gaff | GAFF11075 | Exact Cross |

