CB27500 - Center Bushing
CB27500 — Center Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | CB27500 |
| Category | Suspension |
| Description | Center Bushing |
| Shipping Weight | 3.9 lbs |
| UPC Code | 751354026542 |
| Part Dimensions | 4 5/8" |
| Inside Diameter | 1" |
| Outside Diameter — Reference | 2 3/4" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TRB5168UB | |
| Automann | TRB5168 | |
| BATCO | 44091 | |
| Dayton Parts | 321-245 | |
| Dayton Parts | 321-225U | |
| Dayton Parts | 321-245 (HD) | |
| Dayton Parts | 321-225 | |
| Dyco | D425 | |
| Dyco | DT1620 | |
| Euclid | E-5269 | |
| Euclid | E-9401 | |
| Flagg | C868 | |
| Ford | E4HZ5872A | Hendrickson E4 Series |
| Gaff | GAFF13526 | Exact Cross |
| Hendrickson | 48402 | E4 Series; HFS360/40LH |
| Hendrickson | 47420 | E4 Series; HFS360/40LH |
| Hendrickson | 48932 | E4 Series; HFS360/40LH |
| Meritor | R309401 | |
| Meritor | R305269 |
