BP99-65360 - Buffer, Heavy Duty
BP99-65360 — Buffer, Heavy Duty
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | BP99-65360 |
| Category | Service Parts |
| Description | Buffer, Heavy Duty |
| Shipping Weight | 2.405 lbs |
| UPC Code | 751354026504 |
| Part Dimensions | Height=4 3/4" |
| Outside Diameter — Large | 4 1/4" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Misc. Specs | Stud: 12mm x 1 3/4" - 1 1/4" |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | 562.6125UB | |
| Trelleborg | 15-3443-60 |