BP99-650B1 - Door Bumper
BP99-650B1 — Door Bumper
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | BP99-650B1 |
| Category | Service Parts |
| Description | Door Bumper |
| Shipping Weight | .185 lbs |
| UPC Code | 751354026481 |
| Part Dimensions | Height=1" |
| Inside Diameter | .45" |
| Outside Diameter — Reference | 2 1/2" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Misc. Specs | Small ID=1.25" |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | 562.6118 | |
| Gaff | GAFF40179 | Exact Cross |
| James King | 3050 | |
| Trelleborg | B1 |