IN35190 - Torque Rod Bushing
IN35190 — Torque Rod Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | IN35190 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod Bushing |
| Shipping Weight | 2.515 lbs |
| UPC Code | 751354027839 |
| Part Dimensions | Length=3 1/4" |
| Inside Diameter | 1 1/8" |
| Outside Diameter — Reference | 3" |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TRB6186UB | |
| Automann | TRB6186 | |
| BATCO | 44093 | |
| Dayton Parts | 321-141 | |
| Dayton Parts | 321-141U | |
| Dyco | D316 | |
| Euclid | E-2238 | |
| Flagg | C870 | |
| Gaff | GAFF13514 | Exact Cross |
| Hendrickson | 45477 | International Paystar; Cargostar; S Series 9600-9700 |
| International | 322069C91 | Paystar; Cargostar; S Series 9600-9700 |
| Meritor | R302238 |
