TR50-42565 - Torque Rod 22 1/4" c-c
TR50-42565 — Torque Rod 22 1/4" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR50-42565 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod 22 1/4" c-c |
| Shipping Weight | 20.12 lbs |
| UPC Code | 751354034950 |
| Part Dimensions | 22 1/4" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TS38000 |
| Misc. Specs | 4 3/8" C-C; 5/8' Bolt Holes |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TMR617B | |
| Automann | TMR617E | |
| Automann | TMR68 | Ball Design/Non Rebushable |
| Dayton Parts | 345-898 | Ball Ends |
| Freightliner | HDR 62000 565 | |
| Freightliner | HDR 62001 565 | |
| Freightliner | 6813262516 | |
| Hendrickson | 62000-565 | |
| Hendrickson | 62011-565 | |
| Hendrickson | 8240-0000-565 | Primaax® |
| Hendrickson | 62001-565 | |
| Hendrickson | 67428565 | |
| International | HD62001565 | |
| International | HUD62001565 | |
| International | ZAK62001565 | |
| International | ZJF62001565 | |
| International | HUD67428565 | |
| International | HD62000565 | |
| International | HUD62000565 | |
| International | ZAK62000565 | |
| International | ZJF62000565 | |
| International | HD67428565 | |
| Mack | 17QF460P223 | |
| Mack | 3972682 | |
| Mack | 4000-62001565 | |
| Mack | 17QF457P223 | |
| Mack | 25164943 | |
| Mack | 4000-62000565 | |
| PACCAR | 67428565 | |
| S&S | S25544 | |
| Sterling Truck | HDR 62001 565 | |
| Volvo | 3972682 | |
| Volvo | HDR62000565 |