TR46-46003 - Torque Rod, Twist 24 7/16" c-c
TR46-46003 — Torque Rod, Twist 24 7/16" c-c
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | TR46-46003 |
| Category | Torque Rod |
| Description | Torque Rod, Twist 24 7/16" c-c |
| Shipping Weight | 25 lbs |
| UPC Code | 751354034332 |
| Part Dimensions | 24 7/16" c-c |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Contains Bushings | TS38000 TT38000 |
| Includes Kit Components | (1) Torque Rod (1) Nut |
| Misc. Specs | Twist Angle TT38000 End: -7.5° 4 3/8" C-C; 5/8" Bolt Holes 8" Taper including Bushing |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TMR548 | |
| Clevite | 937641 | |
| Freightliner | 1614149003 | FAS II |
