SP46-11508 - Spring Eye Bushing
SP46-11508 — Spring Eye Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | SP46-11508 |
| Category | Suspension |
| Description | Spring Eye Bushing |
| Shipping Weight | 2.985 lbs |
| UPC Code | 751354043549 |
| Part Dimensions | Length=4.25" |
| Inside Diameter | .80 (20mm) |
| Outside Diameter — Reference | 2.362 (60mm) |
| Qty Per Vehicle | Varies |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Dayton Parts | RB374 | |
| Freightliner | 16-20508-000 | |
| Freightliner | 16-22182-000 | |
| Freightliner | 16-22210-000 |