RM75-63015-HT - Radiator Mount Kit, Lower
RM75-63015-HT — Radiator Mount Kit, Lower
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | RM75-63015-HT |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | Radiator Mount Kit, Lower |
| Shipping Weight | 3.425 lbs |
| UPC Code | 751354043884 |
| Part Dimensions | Height=1.18" |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Outside Diameter — Large | 3" |
| Outside Diameter — Small | 1 13/16" |
| Qty Per Vehicle | 1 |
| Includes Kit Components | (4) PL1015-HT (4) Flat Washer (2) Nut, Bolt, Washer |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | M17412 | |
| Dayton Parts | 329-136U | |
| Dyco | DT1423 | |
| Dyco | D6 | |
| Dyco | DT1489 | |
| Dyco | DT6 | |
| Energy Suspension | 30.4014 | |
| Euclid | E-7472 | |
| Freightliner | J7165-1 | |
| Gaff | GAFF11520 | |
| Kenworth | M601-70NR | |
| Kenworth | M601 | |
| Kenworth | 07-03286RUB | |
| Meritor | R307472 | |
| Newstar | S-20724 | |
| Peterbilt | 0703286 | |
| Severson | A80BL2213 | |
| Severson | 2213 | |
| TRP Parts | M174120 | |
| Volvo | 04-9009996 | |
| Western Star | 049009996 |