PB50-26821 - Pivot Bushing
PB50-26821 — Pivot Bushing
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PB50-26821 |
| Category | Suspension |
| Description | Pivot Bushing |
| Shipping Weight | 3.625 lbs |
| UPC Code | 751354029062 |
| Part Dimensions | Length=5 1/4" |
| Inside Diameter | 1" |
| Outside Diameter — Reference | 3 5/16" |
| Qty Per Vehicle | 8 |
| Misc. Specs | For complete kit see PB50-26237 |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | MHS25821 | |
| Dayton Parts | 321-376 | |
| Flagg | HTS111 | |
| Hendrickson Auxiliary Axle | 002582-1 | Para-Lift Axle Air Ride, HLN/HLP/HLU/HLUS(Aux Lift Axle) |
