PB99-36522 - Pivot Bushing, Narrow
PB99-36522 — Pivot Bushing, Narrow
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | PB99-36522 |
| Category | Trailer |
| Description | Pivot Bushing, Narrow |
| Shipping Weight | 7.64 lbs |
| UPC Code | 751354039092 |
| Part Dimensions | 7.300" 4 3/4" 5.900" |
| Inside Diameter | 7/8" |
| Outside Diameter — Reference | 5 15/16" |
| Qty Per Vehicle | 2 per Axle |
| Misc. Specs | Available in kit: PB99-36201 |
| Documentation | |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | TRB5925 | |
| Meritor | A1225N1522 | RFS23T/RFS25T |
