MS99-62620 - APU Mount
MS99-62620 — APU Mount
| Item | Description |
|---|---|
| ATRO # | MS99-62620 |
| Category | Underhood/Cab |
| Description | APU Mount |
| Shipping Weight | .24 lbs |
| UPC Code | 751354028799 |
| Outside Diameter — Large | 1 7/8" |
| Outside Diameter — Small | 1 9/32" |
| Qty Per Vehicle | 2 |
| Includes Kit Components | (1) Upper Mount (1) Lower Mount |
| Misc. Specs | Bolt Size: 1/2" Sleeve=2" |
| Warranty | U.S./Canada 3-Year; Export 1-Year |

Parts Cross Reference
(click column headings to sort)
| OEM/Brand | Cross Reference | Application Notes |
|---|---|---|
| Automann | M203133 | |
| Automann | M203212UB | |
| Automann | M203212 | |
| Freightliner | LOR CB2202-12 | Tri-Pac APU |
| Freightliner | CB2202 4 | |
| Freightliner | CB2202-4 | |
| Gaff | GAFF18015 | Exact Cross |
| Lord | CB2202-12 | Tri-Pac APU |
| Lord | CB2202 12 | |
| Lord | LOR CB2202 12 | |
| Sterling Truck | LOR CB2202-12 | Tri-Pac APU |
| Thermo King | 92-7620 | Tri-Pac APU |
| Thermo King | 928893 | |
| Thermo King | 93-4060 | |
| Western Star | 67009-3442 | Hood Mount |

